Sort by

Kopo has logged 102 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Aftermath

The Aftermath

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
In This Corner of the World

In This Corner of the World

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Liz and the Blue Bird

Liz and the Blue Bird

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Twisted Pair

Twisted Pair

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Long Shot

Long Shot

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Godzilla vs. King Ghidorah

Godzilla vs. King Ghidorah

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Serenity

Serenity

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Beginners

Beginners

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Norm of the North: King Sized Adventure

Norm of the North: King Sized Adventure

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Double Down

Double Down

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Pass Thru

Pass Thru

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
06
I Am Here....Now

I Am Here....Now

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
There She Is!!

There She Is!!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Reese The Movie: A Movie About Reese

Reese The Movie: A Movie About Reese

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Arctic

Arctic

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla: Tokyo S.O.S.

Godzilla: Tokyo S.O.S.

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla Against MechaGodzilla

Godzilla Against MechaGodzilla

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
High Life

High Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Norm of the North: Keys to the Kingdom

Norm of the North: Keys to the Kingdom

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
Read the review Edit this entry  
15
Ron White: If You Quit Listening, I'll Shut Up

Ron White: If You Quit Listening, I'll Shut Up

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Godzilla 2000: Millennium

Godzilla 2000: Millennium

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Godzilla vs. Megalon

Godzilla vs. Megalon

1973
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla vs. SpaceGodzilla

Godzilla vs. SpaceGodzilla

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
My Neighbors the Yamadas

My Neighbors the Yamadas

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
When We Were Kings

When We Were Kings

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry