RSS feed for Kopo
  • Hereditary

    ★★★½

  • Colette

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★½

  • Searching

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Norm of the North: Keys to the Kingdom

    ½

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Please Stand By

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Disobedience

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • The Breadwinner

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • It

    ★★★

  • mother!

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Battle of the Sexes

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★

  • Seitokai Yakuindomo the Movie

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Tom and Jerry: Willy Wonka and the Chocolate Factory

    ½

  • Izzy Gets the F*ck Across Town

    ★★½

  • Transformers: The Last Knight

    ½

  • Loving Vincent

    ★★★½

  • In a Heartbeat

    ★★½

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

    ★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★½

  • Good Time

    ★★★½

  • The Beguiled

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Rider

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★½

  • The Circle

    ½

  • Gifted

    ★★★

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★½

  • Fun Mom Dinner

    ★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • The Polka King

    ★★½

  • Thoroughbreds

    ★★★★

  • Wind River

    ★★★

  • The Hero

    ★★★

  • The Big Sick

    ★★★½

  • Kizumonogatari Part 3: Reiketsu

    ★★★★

  • Gabriel Iglesias: I'm Sorry for What I Said When I Was Hungry

    ★★½

  • A Cure for Wellness

    ★★★

  • Silence

    ★★★½

  • In This Corner of the World

    ★★★

  • Wanda Sykes: What Happened… Ms. Sykes?

    ★★★

  • Sebastian Maniscalco: Why Would You Do That?

    ★★½

  • Maximum Ride

    ½

  • A Silent Voice

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★½

  • Jackie

    ★★★

  • A Monster Calls

    ★★★★

  • Free Fire

    ★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • Kizumonogatari Part 2: Nekketsu

    ★★★½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★½

  • Shin Godzilla

    ★★★