Sort by

Kappelen has logged 35 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Michael Jackson's Thriller

Michael Jackson's Thriller

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Alien³

Alien³

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ran

Ran

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
David

David

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry