• No Time to Die

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

  • Candyman

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

  • Happiest Season

    ★★

  • Mank

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Hamilton

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Let It Snow

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Shrek Retold

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★

  • They Shall Not Grow Old

  • The VelociPastor

    ★★

  • Green Book

    ★★★

  • Free Solo

  • The After Party

    ★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Set It Up

    ★★

  • Ocean's Eight

  • Burning

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★

  • Justice League

  • Coco

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★

  • The Ritual

    ★★★

  • Darkest Hour

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • War Machine

    ★★★