Sort by
  • A Haunting in Venice

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

  • Peter Pan & Wendy

    ★★★½

  • Jeremy Renner: The Diane Sawyer Interview - A Story of Terror, Survival and Triumph

  • boygenius: the film

  • Renfield

    ★★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★★★

  • Tetris

    ★★★½

  • Bottoms

    ★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★★½

  • The Trident

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Rye Lane

  • Polite Society

    ★★★★

  • A Man Called Otto

    ★★★½

  • The Pale Blue Eye

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio: Handcarved Cinema

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • M3GAN

    ★★★★

  • Zen - Grogu and Dust Bunnies

  • Talk to Me

    ★★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Halloween Ends

    ★★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★★

  • Smile

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Emily

    ★★★½

  • The Woman King

    ★★★★½

  • See How They Run

    ★★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★

  • Women Talking

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★

  • TÁR

    ★★★

  • White Noise

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Darlings

    ★★★★

  • Prey

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Ms. Marvel

    ★★★

  • Le Pupille

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½