Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
No Exit

No Exit

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
Read the review Edit this entry  
21
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
No Exit

No Exit

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
How to Blow Up a Pipeline

How to Blow Up a Pipeline

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Quiet Girl

The Quiet Girl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eric LaRue

Eric LaRue

2023
×
Edit this entry  
17
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
Edit this entry  
03
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Emily

Emily

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Renfield

Renfield

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Polite Society

Polite Society

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Peter Pan & Wendy

Peter Pan & Wendy

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tetris

Tetris

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
boygenius: the film

boygenius: the film

2023
×
Read the review Edit this entry  
22
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
Edit this entry  
30
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Queen

Queen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
I Am Not a Witch

I Am Not a Witch

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Darlings

Darlings

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
They Live

They Live

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
May

May

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry