Sort by

karamashi has logged 82 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Ebola Syndrome

Ebola Syndrome

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Signalman

The Signalman

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Edit this entry  
17
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
All Night Long 2

All Night Long 2

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
Read the review Edit this entry  
21
All Night Long

All Night Long

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Afraid of the Dark

Afraid of the Dark

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Folies meurtrières

Folies meurtrières

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Medium

The Medium

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sole Survivor

Sole Survivor

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Read prior review Edit this entry  
19
Candyman

Candyman

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Water Power

Water Power

1977
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dreadnaught

Dreadnaught

1981
×
★★★½
Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★
Edit this entry  
20
Censor

Censor

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Monster Hunter

Monster Hunter

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Smooth Talk

Smooth Talk

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Haunted School

Haunted School

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Amusement Park

The Amusement Park

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Reflecting Skin

The Reflecting Skin

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
Read the review Edit this entry  
15
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Madonna: Truth or Dare

Madonna: Truth or Dare

1991
×
★★★★
Edit this entry  
09
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
Read the review Edit this entry  
09
Lara Croft: Tomb Raider - The Cradle of Life

Lara Croft: Tomb Raider - The Cradle of Life

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Lara Croft: Tomb Raider

Lara Croft: Tomb Raider

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
★★
Read the review Edit this entry