Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Magnum Opus

Magnum Opus

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Groot's Pursuit

Groot's Pursuit

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Little Guy

The Little Guy

2022
×
★★
Edit this entry  
17
Groot's First Steps

Groot's First Steps

2022
×
★★
Edit this entry  
16
Climax

Climax

2018
×
½
Edit this entry  
16
May

May

2002
×
★★★
Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★
Edit this entry  
14
Kidnapped

Kidnapped

2010
×
★★
Edit this entry  
14
Smile Before Death

Smile Before Death

1972
×
Edit this entry  
14
I'll See You in My Dreams

I'll See You in My Dreams

2003
×
Edit this entry  
06
Mother

Mother

1967
×
★★
Edit this entry  
05
The Poor

The Poor

1974
×
★★★
Edit this entry  
04
The Empty Crib

The Empty Crib

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Moonshot

Moonshot

2022
×
Edit this entry  
02
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Love

Love

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Entitled

The Entitled

2022
×
½
Edit this entry  
29
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Nanny’s Night

The Nanny’s Night

2022
×
½
Edit this entry  
26
Elephants and Grass

Elephants and Grass

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Toss-Up

Toss-Up

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Taipei Suicide Story

Taipei Suicide Story

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★½
Edit this entry  
26
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Superior Day

A Superior Day

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Cin Azabı

Cin Azabı

2019
×
Edit this entry  
20
Ilsa: She Wolf of the SS

Ilsa: She Wolf of the SS

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Suburban Gothic

Suburban Gothic

2014
×
Edit this entry  
19
The Mermaid: Lake of the Dead

The Mermaid: Lake of the Dead

2018
×
½
Edit this entry  
17
Crazy Love

Crazy Love

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Conspiracy

The Conspiracy

2012
×
Edit this entry  
17
City of God

City of God

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Night Train to Terror

Night Train to Terror

1985
×
★½
Edit this entry  
16
Post Grad

Post Grad

2009
×
½
Edit this entry  
16
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Boo, Bitch

Boo, Bitch

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
Kookie

Kookie

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Finders Keepers

Finders Keepers

2014
×
½
Edit this entry  
14
Pain

Pain

1971
×
★★★★
Edit this entry  
12
Adult Trainee

Adult Trainee

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty

2003
×
Edit this entry  
11
Doom at Your Service

Doom at Your Service

2021
×
Edit this entry  
11
Dangerous Liaisons

Dangerous Liaisons

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Gassal

Gassal

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Hello, Goodbye, and Everything in Between

Hello, Goodbye, and Everything in Between

2022
×
½
Read the review Edit this entry