• The Menu

    The Menu

    ★½

    tüm yıl bu filmi beklediğime inanamıyorum

  • Iblis: Karanligin Sahibi

    Iblis: Karanligin Sahibi

    ½

    Abi buna niye para harcadınız ki ?

  • Remember

    Remember

    ★★★★½

    Hiçbir korkuya benzemez halkını satanın korkusu.

  • Amsterdam

    Amsterdam

    ★★

    ortalıkta yere gözünü düşüren doktor ile siyahi avukat söylentileri var

  • The Present

    The Present

    hayır niye başta uyuz oluyorsun ki ama nolacak sonunda ay kıyamam mı diyeceğiz sevmedim çocuğu

  • The Good, the Bad and the Ugly

    The Good, the Bad and the Ugly

    ★★★★★

    "Ateş edeceğin zaman Ateş et, Konuşma!"
    -The Ugly

  • Black Adam

    Black Adam

    ★½

    sanat tarihinin ekmeğinin her alanda yenilmesi ama lafa gelince tarihin küçük görülmesi efsane sinirimi bozuyor
    kendi ülkeleri için verdikleri mücadele duygulandırdı kendi tarihini bilen insanlar sayesinde cahil köpekler rahat etti işte
    Her yerde olmazsa olmaz ''POLITICALLY CORRECT''. Gına geldi artık arkadaş.
    tüm Avrupa başımıza hümanist kesildi.

  • Kokla Beni Melahat

    Kokla Beni Melahat

    ★★★

    lambaya püf de

  • Strasbourg 1518

    Strasbourg 1518

    ½

    puana bak siz sanat diye sıyırmışsınız

  • Falling for Christmas

    Falling for Christmas

    lindsay baya yasından büyük görünüyor bu kadına ne oldu böyle ayrıca sunu da demeliyim hallmark filmleri gibi değil biraz yapmacık ve sıkıcı geldi.

  • Poker Face

    Poker Face

    ½

    kadro şampiyonlar ligi gibi ama tırt bunun yerine bir bölüm ezel izleyip gerçek poker zevki alınır

  • The Human Voice

    The Human Voice

    ★★★

    Tek kişilik bir oyun. Sevgilisini bekleyen bir kadın , Gelmeyen sevgili. Aykırı karakterlere bürünen Tilda bu filmde aslında tiyatro tadında kısa bir filmde oynamış. Almodovar tüm filmlerinde olduğu gibi bunda da çok canlı renkler - mekanlar - kıyafetler oluşturmuş. Oyunculuk performansı ve yönetmen farkını hissetmek adına seyredebilirsiniz.Edebiyattaki karşılığı sanat sanat içindir :) çoğu kişi vakit kaybı diyebilir.