karen has logged 17 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Death Note

Death Note

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Fantasia 2000

Fantasia 2000

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Matter of Loaf and Death

A Matter of Loaf and Death

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Close Shave

A Close Shave

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wrong Trousers

The Wrong Trousers

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Grand Day Out

A Grand Day Out

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wind River

Wind River

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★
Read the review Edit this entry