Sort by

karen has logged 17 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Square

The Square

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Weight of Water

The Weight of Water

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Interview

The Interview

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Founder

The Founder

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
American Assassin

American Assassin

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Woodshock

Woodshock

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gook

Gook

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Little Evil

Little Evil

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry