karen has logged 20 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
Edit this entry  
19
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
Edit this entry  
19
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
Edit this entry  
18
The Wild Goose Lake

The Wild Goose Lake

2019
×
Edit this entry  
17
Little Joe

Little Joe

2019
×
Edit this entry  
17
The Staggering Girl

The Staggering Girl

2019
×
Edit this entry  
17
Rocketman

Rocketman

2019
×
Edit this entry  
16
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
Edit this entry  
16
A Brother’s Love

A Brother’s Love

2019
×
Edit this entry  
15
Deerskin

Deerskin

2019
×
Edit this entry  
09
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Wandering Earth

The Wandering Earth

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry