Sort by

karen has logged 143 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
Read prior review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Edit this entry  
05
Listening to Kenny G

Listening to Kenny G

2021
×
Edit this entry  
04
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
Edit this entry  
02
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
Edit this entry  
30
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
Edit this entry  
30
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
Edit this entry  
29
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
The Goonies

The Goonies

1985
×
Read prior review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Read the review Edit this entry  
24
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
Edit this entry  
23
The Holiday

The Holiday

2006
×
Edit this entry  
22
Gremlins

Gremlins

1984
×
Edit this entry  
21
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
Edit this entry  
17
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
Read prior review Edit this entry  
15
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
Edit this entry  
15
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Edit this entry  
06
The Muppets

The Muppets

2011
×
Edit this entry  
01
Shall We Dance?

Shall We Dance?

1996
×
Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
Edit this entry  
30
Muppet Treasure Island

Muppet Treasure Island

1996
×
Read the review Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
Read prior review Edit this entry  
21
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
Edit this entry  
18
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
Edit this entry  
18
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
Edit this entry  
15
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
Edit this entry  
10
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
Edit this entry  
14
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
Edit this entry  
12
My Lucky Stars

My Lucky Stars

1985
×
Edit this entry  
11
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Alan Partridge: Alpha Papa

Alan Partridge: Alpha Papa

2013
×
Edit this entry  
08
Okja

Okja

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Iron Mask

Iron Mask

2019
×
Edit this entry  
02
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
The Mask

The Mask

1994
×
Read the review Edit this entry  
24
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry