• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Batman

  • Turning Red

  • Scream

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

  • House of Gucci

  • The Unforgivable

    ★★★½

  • Together

  • The Simpsons in Plusaversary

  • Ciao Alberto

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

  • Love Hard

  • Encanto

  • Eternals

  • Venom: Let There Be Carnage

  • The Tragedy of Macbeth

  • The Girl Who Killed Her Parents

  • The Boy Who Killed My Parents

  • Last Night in Soho

  • The Lost Daughter

  • Spencer

  • Dune

  • Cinderella

  • Belfast

  • King Richard

  • The Hand of God

  • The Power of the Dog

  • Parallel Mothers

  • Nona

  • Twenty Something

  • Candyman

    ★★½

  • The Secret Diary of an Exchange Student

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Respect

  • The Green Knight

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★½

  • The Windshield Wiper

  • The French Dispatch

  • Drive My Car

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Black Widow

  • Luca

  • Bestia

  • The Little Prince(ss)

  • Dinner Is Served

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Oxygen

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • Mare of Easttown

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Us Again

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★★★

  • The Mauritanian

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Affairs of the Art

  • CODA

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Cops and Robbers

  • Umbrella

  • Burrow

    ★★★