RSS feed for Karina MP
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Friend Zone

Friend Zone

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Locke

Locke

2013
×
★★★½
Edit this entry  
11
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Edit this entry  
07
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
Yowis Ben 2

Yowis Ben 2

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
PK

PK

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Plus One

Plus One

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Her

Her

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★
Edit this entry  
21
Two Blue Stripes

Two Blue Stripes

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Edit this entry  
17
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Edit this entry  
17
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
Edit this entry  
09
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
Edit this entry  
07
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
Edit this entry  
03
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Greta

Greta

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Edit this entry  
11
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Badla

Badla

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Arctic

Arctic

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Glass

Glass

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Mirage

Mirage

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Fall in Love at First Kiss

Fall in Love at First Kiss

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: When The Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When The Yogurt Took Over

2019
×
Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
Edit this entry  
23
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
Edit this entry