• To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • I Love You, Bressan

    ★★★½

  • Voltei!

    ★★★★

  • Animais na Pista

    ★★★★

  • Vander

    ★★★★

  • Truth Comes Out of its Well to Shame Mankind

  • Quarta: Dia de Jogo

    ★★★★

  • Cops and Robbers

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★★

  • Buried In The Backyard

    ★★★★

  • Novo Mundo

    ★★★★

  • Lençol Branco

    ★★★½

  • PIETÀ

  • Ainda Te Amo Demais

  • O menino e o ovo

    ★★★

  • 5 Fitas

    ★★★½

  • Primeiro Carnaval

    ★★★

  • Just Another Christmas

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Have You Ever Tried to Look Into My Eyes?

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★

  • Air

    ★★★½

  • Not Me Here

    ★★★½

  • Canvas

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Sing Along

    ★★★★★

  • Napo

  • The Boat and the River

    ★★★★

  • Você tem Olhos Tristes

    ★★½

  • Sementes: Mulheres Pretas no Poder

    ★★★★

  • Pátria

    ★★★

  • Victor's Body

    ★★★★

  • The White Death of the Black Wizard

    ★★★★½

  • Rádio Capital Alvorada

    ★★★★

  • Sunday's Movie

    ★★★½

  • Movimento

    ★★★★

  • Summerland

    ★★★½

  • 5 Estrelas

    ★★★★

  • She Who Lives Upstairs

  • Parting Gift

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Republic

    ★★★★★

  • Sonho de Fogo

  • The Half of It

    ★★½

  • Blue Magic

  • Waiting

    ★★★★★

  • Duplo R

    ★★★

  • 23 Minutos

    ★★★

  • Purple Dictatorship

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Cadê Edson?

    ★★★★½

  • Egum

    ★★★★

  • The Word Became Flesh

    ★★★★

  • PEDRO

  • Pega-se Facção

  • À Beira do Planeta Mainha Soprou a Gente

    ★★★★½

  • Blackout

    ★★★★

  • My Mom is a Character 3

    ★★★★

  • Faith and Fury

    ★★★★½

  • Viva Alfredinho!

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • M8 - When Death Rescues Life

    ★★★½

  • À Luz Delas

  • Drawn to You

    ★★★★

  • Poetic of Clay

    ★★★★

  • Frogs

    ★★★★

  • Tuã Ingugu (Water Eyes)

    ★★★★

  • Lavender

    ★★★½

  • Countdown

    ★★

  • So My Grandma's a Lesbian!

    ½