karine has logged 34 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Apneia

Apneia

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Céu da Boca

Céu da Boca

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Poetic of Clay

Poetic of Clay

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
E o que a gente faz agora?

E o que a gente faz agora?

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Sair do Armário

Sair do Armário

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Breakfast

Black Breakfast

2008
×
★★★
Edit this entry  
23
Aristotle's Plot

Aristotle's Plot

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Só Sei Que Foi Assim

Só Sei Que Foi Assim

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ressurreição

Ressurreição

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Extracts

Extracts

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sementes: Mulheres Pretas no Poder

Sementes: Mulheres Pretas no Poder

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cadê Edson?

Cadê Edson?

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Acabaram-se os Otários

Acabaram-se os Otários

1929
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Duplo R

Duplo R

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Purple Dictatorship

Purple Dictatorship

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Babá Eletrônica

Babá Eletrônica

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
My Name Is Daniel

My Name Is Daniel

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Dela

Dela

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Kiss

The Kiss

1900
×
Read the review Edit this entry  
03
The Kiss

The Kiss

1896
×
Edit this entry  
02
Republic

Republic

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Consequences of Feminism

The Consequences of Feminism

1906
×
★★★½
Edit this entry  
02
Necropolis Symphony

Necropolis Symphony

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry