• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Crush

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Uncharted

    ★★★½

  • Death on the Nile

  • Emergency

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

  • Hawkeye

  • The Unforgivable

    ★★½

  • Love Hard

    ★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Cinderella

    ½

  • If I Can't Have Love, I Want Power

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Belle

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★★

  • In for a Murder

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • The Unholy

    ★★

  • Yes Day

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Clouds

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Supernova

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★

  • Tenet

  • Work It

    ★★★★

  • Host

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Old Guard

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • The World to Come

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Underwater

    ★★½

  • Cats

    ½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Noelle

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★