Sort by

Karl has logged 26 entries for films during November 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★
Edit this entry  
24
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shakespeare in Love

Shakespeare in Love

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Patrice O'Neal: Elephant in the Room

Patrice O'Neal: Elephant in the Room

2011
×
Edit this entry  
18
Eddie Murphy: Delirious

Eddie Murphy: Delirious

1983
×
Edit this entry  
17
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The New World

The New World

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Notorious

Notorious

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mulan

Mulan

1998
×
★★★½
Edit this entry  
06
X

X

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Northman

The Northman

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★½
Edit this entry