Sort by
  • John Wick: Chapter 4

    ★★★

  • Scream VI

    ★★★½

  • Chris Rock: Selective Outrage

  • Creed III

    ★★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★½

  • Babylon

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio: Handcarved Cinema

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★½

  • Violent Night

    ★★★★

  • Falling for Christmas

  • Spirited

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★

  • Shadows: The Making Of Nope

  • Prey for the Devil

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • Halloween Ends

    ½

  • Smile

    ★★★½

  • Amsterdam

    ½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★★

  • The Woman King

    ★★

  • See How They Run

    ★★★★

  • Blonde

    ½

  • Bros

    ★★½

  • The Son

    ½

  • Pinocchio

    ½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Whale

  • Empire of Light

    ★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • White Noise

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★★

  • The Gray Man

    ★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Fire Island

    ★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

  • Elvis

    ★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Armageddon Time

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Under the Banner of Heaven

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • Morbius

    ½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • Cheaper by the Dozen

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Tall Girl 2

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Scream

    ★★★½