Sort by

KarlBoyack has logged 475 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
Read the review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Ham: Caught in a Ham

Spider-Ham: Caught in a Ham

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Noelle

Noelle

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Olive, The Other Reindeer

Olive, The Other Reindeer

1999
×
Read the review Edit this entry  
04
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
King Richard

King Richard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pride and Prejudice

Pride and Prejudice

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
Read the review Edit this entry  
26
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry