Sort by

KarlBoyack has logged 36 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Annette

Annette

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Read prior review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Coraline

Coraline

2009
×
Read the review Edit this entry  
24
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
23
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Read prior review Edit this entry  
21
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Red Balloon

The Red Balloon

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Catwoman

Catwoman

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Kid

The Kid

1921
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Daredevil

Daredevil

2003
×
Read the review Edit this entry  
04
Patton

Patton

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

2006
×
Read the review Edit this entry  
03
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Running on Empty

Running on Empty

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry