Disgustipated has logged 239 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Eye in the Sky

Eye in the Sky

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Death Force

Death Force

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★
Edit this entry  
26
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★★
Edit this entry  
26
Three Celestial Bodies

Three Celestial Bodies

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
Undo

Undo

2005
×
★★★★
Edit this entry  
23
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★½
Edit this entry  
22
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
For You I Will Fight

For You I Will Fight

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Memphis

Memphis

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hard to Be a God

Hard to Be a God

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Starlet

Starlet

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dead Sunrise

Dead Sunrise

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Platoon

Platoon

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Magic

Black Magic

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Night of Fear

Night of Fear

1972
×
★★
Edit this entry  
20
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Edit this entry  
19
Viva

Viva

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Crimes of Passion

Crimes of Passion

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cartel Land

Cartel Land

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Entracte

Entracte

2007
×
★★★★
Edit this entry  
13
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Secret Agent

Secret Agent

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Turbo Kid

Turbo Kid

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Innerspace

Innerspace

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Five Venoms

The Five Venoms

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Passionate Friends

The Passionate Friends

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Something Between Us

Something Between Us

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★★★
Edit this entry  
22
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★½
Edit this entry  
20
The Living Dead Girl

The Living Dead Girl

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Who Are You, Polly Maggoo?

Who Are You, Polly Maggoo?

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Five Dolls for an August Moon

Five Dolls for an August Moon

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry