Disgustipated has logged 35 entries for films during June 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Boys from Brazil

The Boys from Brazil

1978
×
★★★
Edit this entry  
25
Venus in Fur

Venus in Fur

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★½
Edit this entry  
24
Woman on the Run

Woman on the Run

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Too Late for Tears

Too Late for Tears

1949
×
★★★★
Edit this entry  
19
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Treasure

The Treasure

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Count

Count

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Exquisite Corpus

The Exquisite Corpus

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Suntan

Suntan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bliss

Bliss

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Wild

Wild

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Evolution

Evolution

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Lure

The Lure

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tharlo

Tharlo

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Maggie's Plan

Maggie's Plan

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Judgement Tavern

Judgement Tavern

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Patchwork

Patchwork

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Manoman

Manoman

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
In the Electric Mist

In the Electric Mist

2009
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Day Before the End

The Day Before the End

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★★
Edit this entry