Sort by

Morgan has logged 290 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King

Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
K-12

K-12

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Animal Farm

Animal Farm

1954
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Trek: Generations

Star Trek: Generations

1994
×
★★★★
Edit this entry  
13
Hamlet

Hamlet

2009
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Edit this entry  
11
Sherlock: The Hounds of Baskerville

Sherlock: The Hounds of Baskerville

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Sherlock: The Blind Banker

Sherlock: The Blind Banker

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sherlock: The Great Game

Sherlock: The Great Game

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sherlock: A Study in Pink

Sherlock: A Study in Pink

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
KILL la KILL

KILL la KILL

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Earth to Echo

Earth to Echo

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kate

Kate

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Supernatural: The Long Road Home

Supernatural: The Long Road Home

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Chris Claremont's X-Men

Chris Claremont's X-Men

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
X-Men

X-Men

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Soul Eater

Soul Eater

2008
×
★★★½
Edit this entry  
14
Aquaman

Aquaman

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Secret of Kells

The Secret of Kells

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Anne of Green Gables: The Sequel

Anne of Green Gables: The Sequel

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Anne of Green Gables

Anne of Green Gables

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jujutsu Kaisen

Jujutsu Kaisen

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Fiddler on the Roof

Fiddler on the Roof

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Edit this entry