Sort by

Morgan has logged 35 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Puppet Master III: Toulon's Revenge

Puppet Master III: Toulon's Revenge

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jeepers Creepers 2

Jeepers Creepers 2

2003
×
★★★
Edit this entry  
20
Puppet Master II

Puppet Master II

1990
×
★★★
Edit this entry  
17
Cujo

Cujo

1983
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
The Village

The Village

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★★
Edit this entry  
16
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
Read the review Edit this entry  
16
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★
Edit this entry  
16
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★
Edit this entry  
16
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★
Edit this entry  
16
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
It

It

1990
×
★★★
Edit this entry  
16
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
It

It

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Edit this entry  
16
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
16
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry