• Kickboxer: Retaliation

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Logan Lucky

  • War for the Planet of the Apes

  • The Big Sick

  • Lady Bloodfight

  • Phantasm: Ravager

    ★★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★

  • The Founder

  • Boyka: Undisputed IV

    ★★★★★

  • Ghostbusters

  • Ip Man 3

  • I am Thor

  • Spectre

  • Deathgasm

  • The Lobster

    ★★★★★

  • Top Spin

  • Kung Fu Jungle

    ★★★½

  • Iceman

  • Breadcrumb Trail

    ★★★★★

  • Ninja: Shadow of a Tear

  • The Lunchbox

    ★★★★½

  • Adult World

    ★★★

  • Upstream Color

  • Looper

    ★★★½

  • Seeking a Friend for the End of the World

    ½

  • God Bless America

    ★★★★

  • The Hangover

  • Flash Point

    ★★★½

  • Izo

  • Gangs of New York

  • Phantasm IV: Oblivion

  • Mortal Kombat

  • The Fantastic Four

  • Only the Strong

  • Showdown in Little Tokyo

  • Dutch

  • Shocker

  • Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

  • The Church

  • Phantasm II

  • Miracle Mile

  • Maniac Cop

  • The Serpent and the Rainbow

  • Opera

  • The Gate

  • Deadly Friend

    ★★★★★

  • Crawlspace

  • Down by Law

  • Black Moon Rising

    ★★★

  • Tampopo

  • 9 Deaths of the Ninja

  • Trancers

    ★★★★

  • C.H.U.D.

  • Octopussy

  • Fire and Ice

  • The Attic

  • The Shining

    ★★★★★

  • Zombie Holocaust

  • Slave of the Cannibal God

  • The 36th Chamber of Shaolin

  • Martin

  • Werewolf Woman

  • The Witch Who Came from the Sea

    ★★★

  • The Living Dead at Manchester Morgue

    ★★★★

  • Sssssss

    ★★★★★

  • Scream Blacula Scream

  • Blacula

  • Valerie and Her Week of Wonders

  • Stereo (Tile 3B of a CAEE Educational Mosaic)

    ★★

  • Wait Until Dark

    ★★★★★

  • The Sword of Doom