Sort by
  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Pearl

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★★½

  • Pennywise: The Story of IT

    ★★★★

  • They/Them

    ★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Lightyear

    ★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★★

  • Elvis

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★½

  • Jackass 4.5

    ★★★★

  • Men

    ★★★

  • Firestarter

    ★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Morbius

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Flux Gourmet

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Resurrection

    ★★★★

  • Dual

    ★★★★

  • Fire of Love

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • The House

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Antlers

    ★★★

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • This is GWAR

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Dashcam

    ★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

    ★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • Cyrano

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Mad God

    ★★★★★