Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Dark Harvest

Dark Harvest

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dead End

Dead End

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Man Up

Man Up

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Madame Web

Madame Web

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lisa Frankenstein

Lisa Frankenstein

2024
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lisa Frankenstein

Lisa Frankenstein

2024
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Demons

Demons

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Argylle

Argylle

2024
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Prophecy

The Prophecy

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tremors

Tremors

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blue Eyes of the Broken Doll

Blue Eyes of the Broken Doll

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fallen Leaves

Fallen Leaves

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Lady Vengeance

Lady Vengeance

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Phantasm II

Phantasm II

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Color Purple

The Color Purple

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Species II

Species II

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Night Swim

Night Swim

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Species

Species

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
House of the Dead

House of the Dead

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wonka

Wonka

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Influencer

Influencer

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eileen

Eileen

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Haunting of the Queen Mary

Haunting of the Queen Mary

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
07
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
May December

May December

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rat Film

Rat Film

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry