Sort by

Karrie has logged 290 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
VFW

VFW

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spiral

Spiral

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Call

The Call

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
A Wrestling Christmas Miracle

A Wrestling Christmas Miracle

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Butt Boy

Butt Boy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Piercing

Piercing

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Piercing

Piercing

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
Read the review Edit this entry  
24
A Royal Affair

A Royal Affair

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Baby

The Baby

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
WNUF Halloween Special

WNUF Halloween Special

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sadako vs. Kayako

Sadako vs. Kayako

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ring 0

Ring 0

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Sorcerer's Apprentice

The Sorcerer's Apprentice

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry