Karsten has logged 20 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mon Oncle

Mon Oncle

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
What She Said: The Art of Pauline Kael

What She Said: The Art of Pauline Kael

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lives of Others

The Lives of Others

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
It

It

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry