Sort by

KG has logged 20 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Psycho

Psycho

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Psycho

Psycho

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Duck Soup

Duck Soup

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Confessions of a Dangerous Mind

Confessions of a Dangerous Mind

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Human Nature

Human Nature

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry