Sort by

Karsten has logged 317 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cape Fear

Cape Fear

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Laura

Laura

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
RiP!: A Remix Manifesto

RiP!: A Remix Manifesto

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Drácula

Drácula

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kuroneko

Kuroneko

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Viy

Viy

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jigoku

Jigoku

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dracula

Dracula

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Ghost of Yotsuya

The Ghost of Yotsuya

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Page of Madness

A Page of Madness

1926
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Ascent

The Ascent

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
No. 7 Cherry Lane

No. 7 Cherry Lane

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Face of Another

The Face of Another

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Drunken Angel

Drunken Angel

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tower

Tower

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry