RSS feed for Karthic
  • Karthik Dial Seytha Yenn

  • Ponmagal Vandhal

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Extraction

    ★★½

  • Angrezi Medium

    ★★½

  • Dharala Prabhu

    ★★★½

  • Kaamyaab

    ★★★★½

  • Palasa 1978

    ★★★½

  • The Banker

    ★★★

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • Guilty

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • Escape From Pretoria

    ★★★★

  • Mayabazar 2016

    ★★★

  • HIT: The First Case

    ★★★½

  • Kannum Kannum Kollaiyadithaal

    ★★★

  • Forensic

    ★★½

  • Thappad

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Time to Hunt

    ★★★

  • Mafia

    ★★

  • Shubh Mangal Zyada Saavdhan

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Bheeshma

    ★★★

  • Trance

    ★★★½

  • World Famous Lover

    ★½

  • Naan Sirithal

    ★★½

  • Oh My Kadavule

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Ayyappanum Koshiyum

    ★★★½

  • Dia

    ★★★★

  • Vaanam Kottatum

    ★★★½

  • Varane Avashyamund

    ★★★★½

  • Gauthamante Radham

    ★★★★

  • Love Mocktail

    ★★★½

  • Jawaani Jaaneman

    ★★★

  • Lost Girls

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Panga

    ★★★

  • Psycho

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Ala Vaikunthapurramuloo

    ★★★

  • Sarileru Neekevvaru

    ★★

  • Anjaam Pathiraa

    ★★★

  • Darbar

    ★★½

  • Sillu Karupatti

    ★★★★

  • Mathu Vadalara

    ★★★½

  • Driving Licence

    ★★★½

  • Thambi

    ★★½

  • Hero

    ★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Kaalidas

    ★★★½

  • Mardaani 2

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Irandam Ulagaporin Kadaisi Gundu

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Enai Noki Paayum Thota

    ★★

  • Action

    ★★½

  • Helen

    ★★★½

  • Android Kunjappan Version 5.25

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Bala

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Meeku Maathrame Cheptha

    ★★½

  • Saand Ki Aankh

    ★★★

  • Kaithi

    ★★★★

  • Bigil

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½