RSS feed for Kartograph
  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Wine Country

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • The Report

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • The Predator

    ★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Summer of 84

    ★½

  • The Post

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • Justice League

    ★★½

  • The Babysitter

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • The Circle

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★

  • Logan

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • The Invisible Guest

    ★★★★

  • The Girl on the Train

    ★★

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • Suicide Squad

  • Bad Moms

    ★★½

  • Jason Bourne

    ★★★

  • Ghostbusters

    ★★★½

  • Star Trek Beyond

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Absolutely Fabulous: The Movie

    ★★★

  • The Shallows

    ★★½