• Dashcam

    ★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★★

  • Firestarter

    ★½

  • The Twin

    ★★

  • Night's End

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★½

  • X

    ★★★★★

  • The Cellar

    ★★

  • The Bunker Game

    ½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Master

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Smut Without Smut: Satanic Horror Nite

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Horror Noire

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • Let the Wrong One In

    ★★★

  • Antlers

    ★★★

  • New York Ninja

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • You Are Not My Mother

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • The Found Footage Phenomenon

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★★

  • If I Can't Have Love, I Want Power

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Last Thing Mary Saw

    ★★★★

  • Hellbender

    ★★★½

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★

  • Baby Oopsie

    ★★★★

  • Mad God

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Willie Jack

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The Advent Calendar

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★★

  • Beware! The Vanishing Family

    ★★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • Lisey's Story

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Outside the Law: The Scanner Cop Revolution

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Seance

    ★★★★

  • Oxygen

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★