kasarin has logged 688 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Maiden's Tune

The Maiden's Tune

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Puppet Master: The Littlest Reich

Puppet Master: The Littlest Reich

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Rapture

Rapture

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ward

Ward

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Leptirica

Leptirica

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Radio On

Radio On

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Flesh for Frankenstein

Flesh for Frankenstein

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jesus Shows You the Way to the Highway

Jesus Shows You the Way to the Highway

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Consumption

Consumption

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Backwoods

Backwoods

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Transformations

Transformations

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Legend of Sleepy Hollow

The Legend of Sleepy Hollow

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Eyes of Fire

Eyes of Fire

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Demons 2

Demons 2

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Five Fingers of Death

Five Fingers of Death

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Savage Harvest

Savage Harvest

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Redd Inc.

Redd Inc.

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Phantom of the Mall: Eric's Revenge

Phantom of the Mall: Eric's Revenge

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Double Exposure

Double Exposure

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Grandmother's House

Grandmother's House

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Name Is Pecos

My Name Is Pecos

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
American Grindhouse

American Grindhouse

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Resolution

Resolution

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
She Freak

She Freak

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sex of the Witch

Sex of the Witch

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mirror Mirror

Mirror Mirror

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Stranger in Our House

Stranger in Our House

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tragic Ceremony

Tragic Ceremony

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Massacre Time

Massacre Time

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Madeline, Study of a Nightmare

Madeline, Study of a Nightmare

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Creature

Creature

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
No, the Case Is Happily Resolved

No, the Case Is Happily Resolved

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tiger Claws III: The Final Conflict

Tiger Claws III: The Final Conflict

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
'R Xmas

'R Xmas

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tiger Claws II

Tiger Claws II

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Devil's Machine

The Devil's Machine

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Highway Racer

Highway Racer

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I Spit on Your Grave

I Spit on Your Grave

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Monster Hunter

Monster Hunter

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry