kassie has logged 36 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Homemade

Homemade

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nancy Drew and the Hidden Staircase

Nancy Drew and the Hidden Staircase

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Runaways

The Runaways

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
J.T. LeRoy

J.T. LeRoy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Seberg

Seberg

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Underwater

Underwater

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Edit this entry  
08
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Samjin Company English Class

Samjin Company English Class

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry