Sort by

kash_june has logged 201 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
27
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★½
Edit this entry  
27
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Edit this entry  
26
Indecent Proposal

Indecent Proposal

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
AK vs AK

AK vs AK

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
09
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Edit this entry  
04
Kahaani

Kahaani

2012
×
★★★★
Edit this entry  
02
M.S. Dhoni: The Untold Story

M.S. Dhoni: The Untold Story

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Orlando

Orlando

1992
×
★★★★
Edit this entry  
27
Montu Ni Bittu

Montu Ni Bittu

2019
×
★★
Edit this entry  
25
Lolita

Lolita

1962
×
★★★★
Edit this entry  
13
Ludo

Ludo

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Dave Chappelle: Equanimity

Dave Chappelle: Equanimity

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Edit this entry  
08
Bāhubali 2: The Conclusion

Bāhubali 2: The Conclusion

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Bāhubali: The Beginning

Bāhubali: The Beginning

2015
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Immoral Tales

Immoral Tales

1973
×
Edit this entry  
27
Kadakh

Kadakh

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Bahut Hua Sammaan

Bahut Hua Sammaan

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Life of Fish

The Life of Fish

2010
×
Edit this entry  
20
Hun Hunshi Hunshilal

Hun Hunshi Hunshilal

1992
×
Edit this entry  
19
10,000 Km

10,000 Km

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Edit this entry  
18
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
17
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
Slacker

Slacker

1990
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Disciple

The Disciple

2020
×
Edit this entry  
04
Inkaar

Inkaar

2013
×
★★★½
Edit this entry  
04
Ishqiya

Ishqiya

2010
×
★★★★
Edit this entry  
03
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Gully Boy

Gully Boy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Khoya Khoya Chand

Khoya Khoya Chand

2007
×
★★★★
Edit this entry  
02
Serious Men

Serious Men

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Varathan

Varathan

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Guard

The Guard

2011
×
★★★★
Edit this entry