Sort by

kash_june has logged 44 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Varathan

Varathan

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Guard

The Guard

2011
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Edit this entry  
21
Lucky

Lucky

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Dolly Kitty and Those Twinkling Stars

Dolly Kitty and Those Twinkling Stars

2019
×
★★
Edit this entry  
20
300

300

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
19
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Neruda

Neruda

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Amy

Amy

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
True Grit

True Grit

2010
×
Edit this entry  
15
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Baavra Mann – a Film on Sudhir Mishra & Other Indian Realities

Baavra Mann – a Film on Sudhir Mishra & Other Indian Realities

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
Miss Lovely

Miss Lovely

2012
×
★★★★
Edit this entry  
13
Pata Nahi Par Bolna Hai: A Comedy Special by Karunesh Talwar

Pata Nahi Par Bolna Hai: A Comedy Special by Karunesh Talwar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Strasbourg 1518

Strasbourg 1518

2020
×
Edit this entry  
13
Premam

Premam

2015
×
Edit this entry  
13
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Rangeela

Rangeela

1995
×
Edit this entry  
12
The Invitation

The Invitation

2015
×
Edit this entry  
12
Lovefucked

Lovefucked

2018
×
Edit this entry  
11
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
Edit this entry  
09
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Edit this entry  
09
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Edit this entry  
08
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
07
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Trance

Trance

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Thondimuthalum Driksakshiyum

Thondimuthalum Driksakshiyum

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
The Music of Satyajit Ray

The Music of Satyajit Ray

2000
×
★★★★
Edit this entry  
04
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Edit this entry  
04
C U Soon

C U Soon

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Pakeezah

Pakeezah

1972
×
Edit this entry  
03
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Edit this entry  
02
Paan Singh Tomar

Paan Singh Tomar

2012
×
★★★
Edit this entry  
01
Breakwater

Breakwater

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★
Edit this entry  
01
The Pleasure of Being Robbed

The Pleasure of Being Robbed

2008
×
★★½
Edit this entry  
01
The Great Gambler

The Great Gambler

1979
×
★½
Edit this entry