• Moon Knight

  • Bachchhan Paandey

    ★★

  • Jhund

  • The Batman

  • Hotel Transylvania: Transformania

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Atrangi Re

  • 83

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Sooryavanshi

  • Encanto

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Sandeep Aur Pinky Faraar

    ★★★

  • Mumbai Saga

    ½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Roohi

    ★★

  • Us Again

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Bobo the Monkey

    ★★★

  • Stand by Me Doraemon 2

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Laxmii

  • Canvas

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Shakuntala Devi

    ★★½

  • Into the Unknown: Making Frozen II

  • Gulabo Sitabo

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Angrezi Medium

    ★★½

  • Onward

    ★★★★½

  • World Famous Lover

    ½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Malang

    ★★½

  • Jawaani Jaaneman

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Street Dancer 3D

    ★★½

  • Mardaani 2

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Pati Patni Aur Woh

    ★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Bala

  • Frozen II

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Housefull 4

    ½

  • War

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • Catscape

    ★★★★

  • Tall Girl

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Chhichhore

    ★★★★

  • Mission Mangal

    ★★

  • Trouble

    ★★

  • Descendants 3

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Super 30

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Always Be My Maybe