• The Batman

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Kandis For Life

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★

  • The Undoing

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Another Round

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Klovn the Final

  • The Father

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Leaving Neverland

    ★½

  • Queen of Hearts

    ★★★½

  • The Mule

    ★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • A Fortunate Man

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • Border

  • Behind the Curve

    ★★★★

  • The Saint Bernard Syndicate

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: The Bird Revelation

  • Dave Chappelle: Equanimity

  • A Horrible Woman

  • Avicii: True Stories

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Jerry Before Seinfeld

    ★★½

  • Jim & Andy: The Great Beyond

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Square

    ★★★★

  • Den anden side

    ★★★

  • Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

  • Dave Chappelle: The Age of Spin

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Wind River

    ★★★★

  • The Big Sick

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Arrival

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • Hell or High Water

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Deadpool

    ★★★½

  • Captain Fantastic

  • The Revenant

    ★★★★½

  • The Big Short

  • Spectre

  • Steve Jobs

    ★★★

  • Spotlight

  • Anomalisa

  • Inside Out

  • Jurassic World

  • Youth

  • Amy

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

  • Interstellar

    ★★★★★