• I May Destroy You

    ★★★★½

  • The Master

    ★★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★½

  • Pineapple Express

    ★★★★½

  • Cowboy Bebop

    ★★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Anima

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Adaptation.

    ★★★★★

  • GoodFellas

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★