RSS feed for kat1985
  • Someone Great

    Someone Great

    ★★★★

    I actually really liked this movie. Great cast.

  • Titanic

    Titanic

    ★★★

    Not too bad of a movie. But I think that it could have been a lot better. But I did enjoy it.

  • The Rocky Horror Picture Show: Let's Do the Time Warp Again

    The Rocky Horror Picture Show: Let's Do the Time Warp Again

    ★★★★★

    This movie was good not even close to being as good as the original. But Laverne Cox killed it.

  • Hurricane Bianca

    Hurricane Bianca

    ★★★★★

    This movie was the best. I loved Bianca’s character. She perfect.

  • Duck Butter

    Duck Butter

    This movie was very weird. It really creeped me out.

  • The Birdcage

    The Birdcage

    ★★★★★

    This movie was amazing. The cast was perfect and it cracks me up every time I watch it.

  • But I'm a Cheerleader

    But I'm a Cheerleader

    ★★★★★

    Such a great movie. I really fell in love with this movie from the first time I watched it.

  • Adam & Steve

    Adam & Steve

    ★★★★★

    I love this movie. It’s so cute. I don’t know how many times I’ve seen this movie but it never gets old.

  • It

    It

    ★★★

    This version isn’t even close to being as good as the original but it’s is ok for what it is. 
    I’m looking forward to watching the second half the sept.

  • It

    It

    ★★★★★

    I absolutely love this movie. Its so well made. This cast was perfect. Tim curry was AMAZING.

  • Scream

    Scream

    ★★★★★

    Im honestly in love with this whole movie series. I love them.

  • The Exorcist

    The Exorcist

    ★★

    I really wasn’t to fond of this movie. I know it’s Hollywood but they really overdid it here.
    But the acting was pretty on point.