• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Slugfest

    ★★★★

  • 'Tis the Season to be Merry

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Single All the Way

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • One December Night

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • LuLaRich

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Candyman

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Stanley Tucci: Searching for Italy

    ★★★★

  • The Lady and the Dale

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Taking a Shot at Love

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★½

  • On the 12th Date of Christmas

    ★★

  • The Undoing

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Class Action Park

    ★★★½

  • Live from the Space Stage: A HALYX Story

    ★★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The Way Back

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Rhythm Section

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Wendy

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Miss Juneteenth

    ★★★½

  • Underwater

    ★½

  • The Grudge

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • The Show Must Go On: The Queen + Adam Lambert Story

    ★★★★