Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Meeting Place

Meeting Place

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Rondo

Rondo

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Three Tickets to Hollywood

Three Tickets to Hollywood

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Snowden

Snowden

2016
×
★★½
Edit this entry  
07
It Isn't Easy to Get Along with Men

It Isn't Easy to Get Along with Men

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
National Class Category Up to 785ccm

National Class Category Up to 785ccm

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fools Rush In

Fools Rush In

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Himizu

Himizu

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sans Soleil

Sans Soleil

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The House

The House

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bullets Over Marseille

Bullets Over Marseille

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Rampart

Rampart

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
ŽŽŽ: Journal About Želimir Žilnik

ŽŽŽ: Journal About Želimir Žilnik

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Anne Frank: The Whole Story

Anne Frank: The Whole Story

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nun of Your Business

Nun of Your Business

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Girl in the Water

Girl in the Water

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
★★★½
Edit this entry  
11
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
09
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Searching for Sugar Man

Searching for Sugar Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cobain: Montage of Heck

Cobain: Montage of Heck

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Color of Pomegranates

The Color of Pomegranates

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Walter Defends Sarajevo

Walter Defends Sarajevo

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry