Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
Katarina

Katarina

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • Gift Pro
  • RSS feed for Katarina
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Ratings
  • Remove filters
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show rewatched films
    • Hide rewatched films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
    • Show Nanocrowd films
    • Hide Nanocrowd films
Sort by
  • When Reviewed
  • Review Activity
  • Review Count
  • Film Name
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Katarina’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Film Popularity
  • All time
  • 2022
  • 2021
  • All ratings
  • ★★★★★
  • ★★★★½
  • ★★★★
  • ★★★½
  • ★★★
  • ★★½
  • ★★
  • ★½
  • ★
  • ½
  • No rating
  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004

    ★★★★★ Rewatched by Katarina 01 Jul 2022

    kidanje

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    Harry Potter and the Philosopher's Stone 2001

    ★★★★★ Rewatched by Katarina 01 Jul 2022

    rewatch <3

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002

    ★★★½ Rewatched by Katarina 01 Jul 2022

    rewatch maraton w/ andrej

  • Nun of Your Business

    Nun of Your Business 2020

    ★★★★★ Watched by Katarina 29 Jun 2022

    "ljuljaš me" kao najbolji upad ikada

  • Girl in the Water

    Girl in the Water 2021

    ★★★★★ Watched by Katarina 24 Jun 2022

    jedno veliko bravo

  • Stalker

    Stalker 1979

    ★★★★★ Watched by Katarina 19 Jun 2022

    svašta mi je uradio ovaj film

  • The Devils

    The Devils 1971

    ★★★★★ Watched by Katarina 15 Jun 2022

    moja omiljena reč je svetogrđe a ovaj film je remek delo

  • The 400 Blows

    The 400 Blows 1959

    ★★★★★ Watched by Katarina 11 Jun 2022

    samo bih grlila ovo dete do kraja svog života
    🧸
    dugo me ovako neki film nije pomerio, hvala

  • Baby Driver

    Baby Driver 2017

    ★★★★★ Watched by Katarina 09 Jun 2022

    pet za količinu sinestezije...🍀
    u nikad boljim uslovima

  • Searching for Sugar Man

    Searching for Sugar Man 2012

    ★★★★ Watched by Katarina 08 Jun 2022

    šta ti je život...

  • Cobain: Montage of Heck

    Cobain: Montage of Heck 2015

    ★★★★ Watched by Katarina 07 Jun 2022

    oh, to be a man with sun in pisces.. a moon in cancer and to be a virgo rising..... my god..... MY GOD...........
    .. bolno, tužno i dvadesetsedmično

  • The Color of Pomegranates

    The Color of Pomegranates 1969

    ★★★★★ Watched by Katarina 03 Jun 2022

    nakon gledanja shvatiš da zapravo do sad nisi ni znao šta je pojam "remek delo"

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • 3
  • …
  • 10
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Podcast
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter
Facebook
Instagram
YouTube
TikTok

© Letterboxd Limited. Made by fans in Aotearoa. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.

Upgrade to remove ads

Letterboxd is an independent service created by a small team, and we rely mostly on the support of our members to maintain our site and apps. Please consider upgrading to a Pro account—for less than a couple bucks a month, you’ll get cool additional features like all-time and annual stats pages (example), the ability to select (and filter by) your favorite streaming services, and no ads!

Tell me about Pro