• The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • #Alive

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Apostle

    ½

  • Halloween

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • What Happened to Monday

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Get Out

  • 13th

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★★★

  • Hell or High Water

  • Train to Busan

    ★★★★

  • Borderline

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★½

  • Mad Max: Fury Road

  • Avengers: Age of Ultron

  • John Wick

    ★★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • As Above, So Below

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

  • The Wonders

    ★★★½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★½

  • American Hustle

    ★★★★★

  • Prisoners

    ★★★★

  • Snowpiercer

    ★★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★

  • Lincoln

    ★★★★★

  • The Impossible

    ★★★½

  • The Avengers

    ★★★★★

  • Slavery by Another Name

    ★★★★½

  • The Cabin in the Woods

  • Mission: Impossible - Ghost Protocol

    ★★★★★

  • The Muppets

    ★★★

  • Hugo

    ★★★½

  • The Descendants

    ★★★★½

  • Bridesmaids

    ★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★½

  • Inception

    ★★★★★

  • Toy Story 3

    ★★★

  • Shutter Island

    ★★½

  • Avatar

    ★★½

  • Nine

    ★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★½

  • Zombieland

    ★★★★

  • Cloudy with a Chance of Meatballs

    ★★★½

  • District 9

  • The Hangover

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • The Hurt Locker

  • Star Wars: The Clone Wars

    ★★★

  • The Dark Knight

  • Iron Man

    ★★★★★

  • Let the Right One In

    ★★★★½

  • Bee Movie

    ★½