• V/H/S/94

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

  • Wrong Turn

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Black Water: Abyss

    ★★★½

  • Spree

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Muscle

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Haunt

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

  • Child's Play

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Girl on the Third Floor

    ★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • The Hole in the Ground

  • Mary Queen of Scots

    ★★★½

  • The Wind

    ★★★★

  • The Nightingale

    ★★★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★

  • A Hole in the Ground

    ★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Meg

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Knife+Heart

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

  • Ghostland

    ★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★

  • Holiday

    ★★★★

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★

  • The Dawn Wall

    ★★★★

  • Hagazussa

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • Who is Arthur Chu?

    ★★★★

  • Terrifier

    ★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★½

  • Sausage Party

  • The Mermaid

    ★★

  • Krampus

    ★★

  • Baskin

    ★★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Be My Cat: A Film for Anne

    ★★½

  • Monty Python: The Meaning of Live

  • American Guinea Pig: Bouquet of Guts and Gore

    ★★

  • Annabelle

    ★★

  • As Above, So Below

    ★★★★

  • The Inbetweeners 2

    ★★★★

  • Force Majeure

    ★★★★½

  • Creep

    ★★★½

  • Descent Into Darkness: My European Nightmare

    ★★★½

  • Behind the Candelabra

    ★★★★

  • 3096 Days

    ★★★

  • Berberian Sound Studio

    ★★★½

  • Dark Shadows

    ★★

  • American Reunion

    ★★★★

  • The Woman

    ★★★½

  • A Dangerous Method

    ★★★★½

  • Contagion

    ★★★★

  • The Raid

    ★★★★½

  • The Inbetweeners Movie

    ★★★★½

  • Jiro Dreams of Sushi

    ★★★★★

  • Melancholia

    ★★★★★