• Kate

    ★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Stowaway

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Here Comes Hell

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • The Investigation: A Haunting in Sherwood

  • Watchmen

    ★★★★★

  • The Addams Family

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Battle at Big Rock

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Hellboy

    ½

  • Pet Sematary

    ★½

  • Us

    ★★★★½

  • The Day Shall Come

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★½

  • Blinded by the Light

    ★★

  • The Vast of Night

    ★★★

  • Paradise Hills

    ★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Polar

    ★★½

  • Serenity

    ½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Happy New Year, Colin Burstead

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Green Book

    ★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Freaks

    ★★★

  • The Hate U Give

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • The Meg

    ★½

  • The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

    ★★½

  • Cam

    ★★

  • The Domestics

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★